Дубина Максим Вікторович

 

[email protected]

 0993763287

 ДУБИНА МАКСИМ ВІКТОРОВИЧ

доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування

https://scholar.google.ch/citations?user=T4JdgC0AAAAJ&hl=en
http://www.researcherid.com/rid/F-3291-2014
http://orcid.org/0000-0002-5305-7815
https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=56912277800
Основні наукові і навчально-методичні праці

 

ОСНОВНА ІНФОРМАЦІЯ
Працює на кафедрі з 2009 року, має повну вищу освіту за спеціальністю “Фінанси”.

У 2011 році захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 08.00.08 – гроші, фінанси і кредит на тему «Механізм формування системи парабанківських посередників на фінансовому ринку України». У 2015 р. отримав науке звання доцента кафедри фінансів у Національному університету «Чернігівська політехніка».

У 2018 році захистив докторську дисертацію також за спеціальністю 08.00.08 – «гроші, фінанси і кредит» на тему «Розвиток ринку фінансових послуг на основі формування інституту довіри». З 2019 р. – завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування у Національному університету «Чернігівська політехніка». У 2020 р. отримав вчене звання процесора кафедри фінансів, банківської справи та страхування.

Гарант освітньої програми підготовки здобувачів третього (освітньої-наукового) рівня вищої освіти «Доктор філософії» за спеціальністю 072 «Фінанси, банківська справа та страхування»

Сфера наукових інтересів особливості функціонування ринку фінансових послуг, специфіка діяльності фінансових посередників у системі національної економіки,  безпека фінансових установ, методологія наукових досліджень в економіці.
Викладає наступні дисципліни: для магістрів спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування»:

– «Методологія наукових досліджень»

– «Фінансова економетрика»

– «Банківські операції»

для здобувачів наукового ступеня доктора філософії (PhD):

– «Моделювання та прогнозування розвитку соціально-економічних систем»

– Поведінкові фінанси

Міжнародна діяльність Учасник міжнародної  програми Європейського Союзу «Erasmus+ Programme of the European Union», в рамках якої було проведено  цикл лекційних занять з курсу «Фінансове посередництво» у Господарські академії  ім. Д.А. Ценова, м. Свіштов, Болгарія.
Підвищення кваліфікації Навчання в докторантурі у 2015-2018 р.р.

2018 р. – захист докторської дисертації

Проєктна   діяльність Керівник наукового проєкту “Трансформація поведінки домогосподарств на ринку фінансових послуг в умовах діджиталізації“, що фінансується за рахунок коштів Міністерства освіти і науки України
Робота у наукових виданнях Головний редактор наукових журналів «Проблеми і перспективи економіки та управління» (http://ppeu.stu.cn.ua/ ), «Науковий вісник Полісся» (http://nvp.stu.cn.ua/).

Член редакційної колегії електронного фахового видання «Проблеми сучасних трансформацій»

Член редакційної колегії міжнародного наукового журналу «European Journal of Accounting, Finance & Business» (Ştefan cel Mare University of Suceava, Romania, and West University of Timişoara, Romania). http://www.accounting-management.ro/?pag=es

Підготовка наукових кадрів Керівник здобувачів, які успішно захистили дисертації та отримали дипломи кандидатів економічних наук:

1. Бондаренко Дмитро Володимирович (2017 рік), тема дисертаційної роботи: «Розвиток фінансового ринку в контексті забезпечення фінансової безпеки України»;

2. Тарасенко Олена Олександрівна (2019 рік), тема дисертаційної роботи: «Формування депозитної поведінки домогосподарств на ринку фінансових послуг України».

3. Разгуліна Наталія Олександрівна (2019),  тема дисертаційної роботи: «Розвиток банківського іпотечного кредитування фізичних осіб в Україні».

4. Зінкевич Олександр В’ячеславович (2020),  тема дисертаційної роботи: «Фінансове забезпечення розвитку лісового господарства в Україні».

Інша додаткова інформація Стипендіат  Кабінету Міністрів України для молодих вчених (2016-2018 роки та 2022-2024 роки)
Публікаційна активність опубліковано понад 150 наукових праць, серед яких 10 монографій, у тому числі 5 – у форматі колективних монографій та 5 у співавторстві, понад 100 статей за сферами наукових інтересів. Приймає активну участь у всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференціях, що підтверджено понад 40 опублікованими тезами.

Є співавтором підручника “Інвестування: підручник (модульний варіант) (2014)” та навчальних посібників “Гроші та кредит” (2016), “Гроші та кредит : практикум” (2018), “Гроші та кредит: теорія і практика (у схемах і таблицях) (2018), «Ринок фінансових послуг» (2018), «Теорія публічних фінансів» (2018).

Основні наукові і навчально-методичні праці