Парубець Олена Миколаївна

 

[email protected]

ПАРУБЕЦЬ ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА

доктор економічних наук, професор кафедри фінансів, банківської справи та страхування

http://scholar.google.com.ua/citations?user=eIQeB0QAAAAJ&hl=ru
http://www.researcherid.com/rid/H-5503-2015
http://orcid.org/0000-0001-5357-7581

Web of Science

https://www.webofscience.com/wos/author/record/H-5503-2015

https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57226682530

Основні наукові і навчально-методичні праці

 

ОСНОВНА ІНФОРМАЦІЯ

Працює на кафедрі з 1992 року, має дві вищі освіти – технічну та економічну за спеціальністю “Фінанси і кредит”.

У 1998 році захистила кандидатську дисертацію у спеціалізованій вченій раді Київського міжнародного університету цивільної авіації за спеціальністю 08.07.04 – Економіка транспорту і зв’язку. У 2001 р. отримала вчене звання доцента  за кафедрою фінансів та економіки підприємств.

 У 2017 році захистила докторську дисертацію на тему «Теоретико–методологічні засади розвитку мережевих структур у транспортному секторі України» за спеціальністю – 08.00.03 – економіка та управління національним господарством у спеціалізованій вченій раді Чернігівського національного технологічного університету.

У 2019 р. отримала вчене звання професора кафедри фінансів, банківської справи та страхування Національного університету «Чернігівська політехніка».

Сфера наукових інтересів

цифровізація фінансового сектору; підвищення рівня фінансової грамотності і фінансової інклюзії домогосподарств; дослідження особливостей фінансів територіальних громад; інвестиційно-інноваційний розвиток транспортного сектору України; мережева економіка.

Викладає наступні дисципліни:

для бакалаврів спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування»:

–      «Фінанси»;

–      «Фінансова грамотність»;

–      «Міжнародні фінанси»;

–      «Бюджетна система».

для магістрів спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування»:

– «Фінанси територіальних громад»

для здобувачів наукового ступеня доктора філософії (PhD):

– «Світова фінансова архітектоніка»

Міжнародна діяльність

Тренерка післядипломної сертифікатної програми «Управління в органах місцевого самоврядування України». Співпраця з  Краківськім економічним університетом (Польща) в період 2020-2022 рр., що відбувалася в рамках проєкту USAID в Україні, присвяченого підтримці реформи децентралізації в Україні – «Децентралізація пропонує кращі результати та ефективність» (ДОБРЕ).

Міжнародне стажування і підвищення кваліфікації

9-20 січня 2018 р. Стажування в Wyzsza Skola Biznezu – National-Louis University (Польща) за програмою “Покращено знання та навички в галузі  застосування інноваційних технологій у навчанні та науковій діяльності” (сертифікат № WK/4737 від 20.01.2018 р.) (3 кредити ЄКТС).

6 листопада 2021 – 12 грудня 2021 року. Міжнародне стажування «Фандрейзинг та основи проєктної діяльності в закладах освіти: європейський досвід» (Польща, м. Краків). Сертифікат: SZFL-001200 годин (6 кредитів ЄКТС).

Підвищення кваліфікації у Краківському економічному університеті (Польща) (2020-2022 рр.) у рамках проекту USAID в Україні. Обсяг підвищення кваліфікації становить 120 годин (4 кредити ЄКТС).

Навчання в докторантурі Національного авіаційного університету (м. Київ) у 2012-2015 р.р.

Проєктна діяльність

Керівниця проєкту соціальної дії «Ф!НКУЛЬТУРНИЙ МАРАФОН» за підтримки Британської Ради (грудень 2018 р. – березень 2019 р.).

Участь у роботі спеціалізованих вчених рад

Членкиня спеціалізованої вченої ради Д 79.051.04 з проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук зі спеціальностей:

08.00.03 «Економіка та управління національним господарством»

08.00.05 «Розвиток продуктивних сил і регіональна економіка»

08.00.08 «Гроші, фінанси і кредит»

Підготовка наукових кадрів

Керівниця здобувачки, яка успішно захистила дисертацію та отримала диплом кандидата економічних наук:

1. Пальоха Ольга Вадимівна – Тема дисертаційної роботи: «Розвиток механізму комунального кредитування в системі місцевих фінансів». Спеціальність 08.00.08 – гроші, фінанси і кредит. (2019 р.).

Інша додаткова інформація

–      Переможниця Всеукраїнського конкурсу «Кращий урок з фінансової грамотності» для студентів неекономічних спеціальностей,  що проводився  експертною організацією Центр «Розвиток КСВ» за підтримки компаній: Райффайзен Банк Аваль, Альфа Страхування, Кредобанк, МетЛайф, EY і Amway. (2018 р.);

–      розробниця стартапу – мобільного додатку 2D фінансової інтерактивної гри, дипломантка конкурсу «Краща інноваційна розробка» Чернігівського регіонального інноваційного форуму (2019 р.);

–      учасниця  навчальної програми YEP!STARTER, що проводилась Мережею Академічних бізнес-інкубаторів «YEP» за підтримки Міністерства іноземних справ Естонії та Кабінету Міністрів України (2019 р.);

–      спікерка онлайн-курсу «Фінансова грамотність», розміщеного на платформі Career Hub за сприяння CSR Ukraine, експертної організації Центр «Розвиток КСВ» та партнерів Незалежної асоціації банків України, Національного банку України, журнал Future, компанії Райффайзен Банк Аваль, Kredobank, Metlife, EY, Amway (2020 р.);

–      переможниця конкурсу кращих практик молодіжної роботи Чернігівської області в номінації «Підтримка молодіжних проєктів та ініціатив» (2020 р.);

–      розробниця проєкту  «Фінансово грамотна молодь – успішна громада», який увійшов до Каталогу кращих практик молодіжної роботи України  (2020 р.);

–      організаторка проведення щорічних фінансових заходів в рамках Всесвітнього дня заощаджень, Global Money Week (Всесвітнього тижня грошей) (2018- по теперешній час), має сертифікат тренерки з курсу «Фінансова грамотність», виданий Національним банком України (2021 р.);

–      керівниця навчальної лабораторії «CreativeFinlab» Національного університету «Чернігівська політехніка», організатор проведення інтерактивних фінансових тренінгів, ігор, воркшопів для учнівської і студентської молоді м. Чернігова та Чернігівської області з метою підвищення рівня їх фінансової грамотності і інклюзії  в умовах цифровізації фінансової сфери ( 2020 р. по теперешній час).

Публікаційна активність

Опубліковано понад 170 наукових праць, серед яких 14 монографій, з них одна одноосібна, три у співавторстві, понад 100 статей за сферами наукових інтересів. Приймає активну участь у всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференціях, що підтверджено понад 60 опублікованими тезами.

Є співавтором навчального посібника «Місцеві фінанси» (2020 р.).

Основні наукові і навчально-методичні праці