УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ У ПРОГРАМАХ АКАДЕМІЧНОЇ МОБІЛЬНОСТІ

 

 

 

НАВЧАЛЬНИЙ ВІЗИТ ДО УНІВЕРСИТЕТУ СААРЛАНДУ (НІМЕЧЧИНА)

У період з 10 по 14 липня 2023 р. професор кафедри фінансів, банківської справи та страхування НУ «Чернігівська політехніка» Наталія Холявко брала участь у навчальному візиті до Університету Саарланду (Німеччина). Загальна тематика навчального візиту: «Створення цифрової магістерської програми».

 

Програма навчального візиту включала спілкування з європейськими фахівцями з інтернаціоналізації та діджиталізації вищої освіти. Німецькі колеги поділились власним досвідом організації дистанційного навчання, розповіли про релевантне програмне й апаратне забезпечення, а також про особливості проведення цифрових іспитів.

 

Цікавими та корисними, з точки зору подальшої імплементації в Україні, виявились німецькі кейси цифрової трансформації університетів та налагодження міжнародного співробітництва між ними.

 

За результатами тижневої роботи учасники навчального візиту отримали сертифікати.

 

 

Навчальний візит реалізовано у рамках проєкту ERASMUS+KA2 DEFEP «Дистанційна освіта майбутнього: кращі практики ЄС у відповідь на запити сучасних здобувачів вищої освіти і представників ринку праці».

 

 

 

 

СТАЖУВАННЯ В УНІВЕРСИТЕТІ ІМЕНІ МЕНДЕЛЯ (М. БРНО, ЧЕХІЯ)

Холявко Наталія Іванівна

Протягом 16-20 жовтня 2023 року в Університеті імені Менделя (м. Брно, Чехія) проходило стажування «Міжуніверситетське науково-педагогічне співробітництво у дослідженнях і викладанні на міжнародному рівні». Участь у серії тренінгів взяла д.е.н., проф., професор кафедри фінансів, банківської справи та страхування Холявко Н.І.

 

Перший день програми стажування (16 жовтня) розпочався з церемонії відкриття Міжнародного тижня в Університеті імені Менделя, до якої долучились представники різних країн світу. Після офіційного відкриття заходу декан факультету бізнесу та економіки Університету імені Менделя Мартіна Раштікова провела лекцію, у межах якої ознайомила учасників із українських закладів вищої освіти з ефективними стратегіями інтернаціоналізації.

 

Другий день стажування (17 жовтня) розпочався із зустрічі з Консулом України в Чеській Республіці (м. Брно) Анною Прошко. Головний акцент протягом другого дня було зроблено на питаннях міжнародної проєктної діяльності закладів вищої освіти, зокрема велика увага була приділена аналізу досвіду Університету імені Менделя у програмах Erasmus+ KA2, COST тощо.

 

Третій день (18 жовтня) було присвячено вивченню культурної спадщини Чеської Республіки. Учасники оглянули ключові локації кампусу Університету імені Менделя, відвідали його ботанічний сад, а також відвідали Zámek Lednice, що є частиною культурного ландшафту Lednice-Valtice, об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

 

Четвертий день (19 жовтня) виявився насиченим і продуктивним. Науковці з українських закладів вищої освіти мали змогу відвідати дві лекції від координаторів проєкту, д.е.н., проф., директора ННІ менеджменту, харчових технологій та торгівлі НУ «Чернігівська політехніка» Н.В. Ткаленко, а також PhD Ондржея Павелека (Університет імені Менделя). Обидва лектори зосередились на проблематиці удосконалення комунікацій в академічному середовищі.

 

Спеціально для учасників стажування було організовано зустріч із деканом факультету бізнесу та економіки Університету, PhD, доц. Сватоплуком Капунеком. У межах цієї зустрічі обговорювалися можливі напрями чесько-української науково-освітньої співпраці. Під час зустрічі з PhD, директором CZEXPATS з науки Матушем Гланцем розгорнулась конструктивна дискусія, присвячена визначенню потенційних засобів підтримки українських дослідників в умовах воєнного стану.
Протягом п’ятого дня стажування (20 жовтня) учасники з українських закладів вищої освіти та лектори і тренери із Університету імені Менделя систематизували набуті знання, досвід, навички та підбили підсумки стажування, яке тривало протягом вересня-жовтня у гібридному форматі. Декан факультету бізнесу та економіки Університету вручив українським науковцям сертифікати та пам’ятні подарунки, наголосивши на актуальності подальшої підтримки духу партнерства і співпраці.

 

Дякуємо організаторам, лекторам і тренерам програми стажування в Університеті імені Менделя за якісні, змістовні та насичені заходи!

 

 

 

 

Ларченко (Штирхун) Христина Ігорівна

У травні 2016 року до нас в університет приїхав професор з Норвегії, який проводив 3 англомовні інтенсивні курси зі стратегічного менеджменту та соціального підприємництва. Після навчання найактивніші учасники мали можливість отримати грант на наукове стажування у Норвегії в приватному Університеті соціального підприємництва Яна Урбана Сандала. Я дуже хотіла поїхати на стажування і я була дуже рада, коли мене відібрали. Всього було відібрано 4 особи, з них 3 викладачі і я – тоді я ще була аспіранткою нашої кафедри.

Це була 10-денна подорож у 50 км від Осло, повністю безкоштовна. В будні ми їздили в університет, як на роботу. З 9 ранку до 5 вечора ми вивчали аспекти соціального підприємництва та писали наукові статті англійською, пов’язані із соціальним підприємництвом. Увечері у нас був вільний час і ми могли погуляти на вулиці, походити по магазинам. Там дуже чисте та свіже повітря. Кожного дня ми сідали за великий стіл разом з професором, спілкувалися та слухали цікаві розповіді про особливості життя у Норвегії та Скандинавських країнах.
 

У вихідні професор возив нас на екскурсію до Осло, столицю Норвегії, а також у Швецію, яка знаходиться дуже близько. У них є традиція їздити за покупками до Швеції, тому що там можна все придбати набагато дешевше, ніж у Норвегії. Це були незабутні враження!

 

В один із останніх днів перебування у Норвегії було організовано конференцію, де ми презентували основні результати написаних статей. Також в останній день професор організував нам церемонію нагородження та видав сертифікати про стажування та частував смачними стравами.  По приїзду я опублікувала англомовну наукову статтю у фаховому журналі.

Про це наукове стажування можна подивитись відео звіт:  https://youtu.be/nQkIzacmJG4

Мої емоції від подорожі: https://youtu.be/zxq6B85YLzI

 

 

 

Дубина Максим Вікторович

У рамках реалізації програми Європейського Союзу ,,Erasmus+. Changing lives. Opening minds. Staff mobility for teaching and training. Business and administration” з 17 по 25 квітня 2016 р. доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Дубина М.В. відвідав Господарську академію ім. Д.А. Ценова (Болгарія, м. Свіштов).

 

У межах реалізації двостороннього співробітництва між Національним університетом «Чернігівська політехніка» і Господарською академією ім. Д.А. Ценова було проведено цикл лекцій на тему ,,Особливості функціонування ринків фінансових послуг в Україні та Болгарії” для здобувачів вищої освіти, проведено ряд зустрічей з викладачами фінансового профілю Господарської академії ім. Д.А. Ценова.