15 грудня 2023 р. викладачі кафедри ФБСС Шишкіна О.В. та Шпомер Т.О. відвідали практичний семінар «Монетарна політика в країнах з ринками, що розвиваються: розуміння причин та наслідків нової хвилі інфляції», що був організований Національним банком України спільно із Експертною платформою з питань бізнес-циклу зони євро (EABCN).
15 грудня 2023 р. викладачі кафедри фінансів, банківської справи та страхування Шишкіна О.В. та Шпомер Т.О. відвідали практичний семінар «Монетарна політика в країнах з ринками, що розвиваються: розуміння причин та наслідків нової хвилі інфляції», що був організований Національним банком України спільно із Експертною платформою з питань бізнес-циклу зони євро (EABCN).
Захід об’єднав економістів, експертів і полісімейкерів із центральних банків, наукових кіл, аналітичних центрів і міжнародних фінансових установ для обговорення проблем та обмежень, з якими стикаються центральні банки країн, що розвиваються, протягом нового періоду високої інфляції.
Програма практичного семінару була досить насиченою. Захід розпочався зі вступного слова голови НБУ Андрія Пишного. Подальша програма включала в себе проведення трьох сесій.
Протягом першої сесії «Розуміння нової хвилі інфляції» (модератор Олександр Фарина, Національний банк України) з доповідями виступили:
– Аніл Арі «Сто інфляційних шоків: сім стилізованих фактів» (Міжнародний валютний фонд)
– Ефрем Кастельнуово «Невизначеність та бізнес-цикл в умовах високої інфляції», (Падуанський університет, дослідницька мережа CESifo, Центр прикладного макроекономічного аналізу (СAMA))
– Мікеле Ленса «Прогнозування інфляції у зоні євро за допомогою моделей машинного навчання» (Європейський центральний банк)
Ключовим доповідачем семінару став Атанасіос Орфанідіс (Массачусетський технологічний інститут) «Підвищення стійкості за допомогою правила монетарної політики», (модератор Елеонора Гранзієра, Банк Норвегії, EABCN).
Спікерами другої сесії «Старі та нові виклики для політики центрального банку» (модератор Володимир Лепушинський, Національний банк України) стали:
– Іліан Лі «Причинно-наслідковий вплив глобальних порушень ланцюжків постачання на макроекономічні результати: докази й теорія» (Університет міжнародного бізнесу та економіки)
– Жюльєн Бенґі «Інфляція та рух капіталу» (Банк Канади)
– Ніка Хінашвілі «Макропруденційні валютні інтервенції» (Женевський інститут міжнародних відносин та розвитку).
На третій сесії «Недоліки та переваги політики (без)дії» (модератор Віктор Козюк, Західноукраїнський національний універиситет, Київська школа економіки) виступили:
– Тетяна Юхименко «Довіра до НБУ у формуванні інфляційних очікувань підприємств» (Національний банк України)
– Александр Роднянский «Вплив нетрадиційної монетарної політики на банківську систему» (Кембриджський університет)
– Дубравко Міхалєк «Інфляція та державні фінанси: загальний огляд» (Банк міжнародних розрахунків).
Щиро дякуємо організаторам і спікерам за висвітлення гострих питань сьогодення, представлення результатів потужних наукових досліджень.