Зустріч із представником Федерального резервного банку Нью-Йорка

17 червня 2025 року викладачі кафедри фінансів, банківської справи та страхування Національного університету “Чернігівська політехніка” взяли участь в онлайн-зустрічі “Фінансова грамотність: міжнародний досвід для українських педагогів”, організованій Національним банком України.

Ключовим спікером заходу виступив Грехем Лонг, директор з навчальних програм та методичного керівництва, зовнішніх зв’язків та освіти Федерального резервного банку Нью-Йорка. Зустріч, що відбулася у форматі інтерв’ю, була присвячена обміну передовим досвідом у сфері підвищення фінансової обізнаності населення.

Учасники, серед яких були викладачі кафедри фінансів, банківської справи та страхування НУ «Чернігівська політехніка» д.е.н., проф. Парубець О.М., д.е.н., проф. Холявко Н.І., д.е.н., проф. Шишкіна О.В., к.е.н., доц. Кальченко О.М., к.е.н., доц. Садчикова І.В., к.е.н., доц. Шпомер Т.О., отримали унікальну можливість дізнатися про ініціативи та підходи, які застосовує Федеральна резервна система США для навчання дітей та молоді.

Протягом зустрічі обговорювалося широке коло актуальних питань, зокрема:

  • Ініціативи ФРС щодо підвищення фінансової грамотності та їхні цільові аудиторії.
  • Формати заходів для школярів, молоді та вчителів / викладачів (зустрічі, курси, проєкти).
  • Цифрові інструменти та онлайн-ресурси, що використовуються для просування фінансової грамотності, такі як освітній портал federalreserveeducation.org.
  • Інтеграція фінансової грамотності в шкільну програму в США: як окремий предмет чи в межах інших дисциплін.
  • Підготовка у закладах вищої освіти фахівців – викладачів з підприємництва та фінансової грамотності.
  • Система оцінювання рівня фінансової грамотності учнів у Сполучених Штатах.
  • Практики та підходи до викладання, які можуть бути корисними для українських освітніх закладів.

Спікер поділився успішними проєктами, такими як змагання для старшокласників “High School Fed Challenge”, що дозволяє учням спробувати себе в ролі економістів.

Участь у таких заходах дозволяє викладачам університету збагачувати освітній процес актуальними знаннями та передовими світовими практиками, що в подальшому передаються студентам. За підсумками участі у зустрічі педагоги отримали відповідні сертифікати від Національного банку України.